למחלקת גימור המתכות של מיברג קיים מיגוון פתרונות ציפוי להגנה ולצביעת חלקים ואביזרים. מיברג מבצע את פעולות הגימור והטיפול התרמי למוצריו IN-HOUSE. כמו כן, מחלקת הגימור מספקת את שירותיה למגוון רחב של תעשיות בארץ, הזקוקות לטיפול משלים למוצריהן.

ציפויים אלקטרוליטיים וכימיים: 2 קווי ציפוי באמצעות תופים המספקים:

  • ציפויים אלקטרוליטיים: אבץ, סגסוגת אבץ ברזל, סגסוגת אבץ ניקל.
  • ציפויי המרה: אבץ פוספט (עם או בלי שימון), פסיבציה לנירוסטה.
  • ציפויי הגנה להקטנת מקדם החיכוך.

טיפולים טרמיים: קוו טיפול תרמי רציף (Continuous) המיועד לחלקים קטנים ובינוניים העשויים מפלדות פחמן. הקו מבצע חיסום רגיל בשמן או הקשיית פני שטח ב- 3 תנורים מנתיים (Batch) לשחרור מאמצים ולשחרור מימן. (Baking for Stress & Hydrogen Relief).

ציפוי צבע: קוו מגשים לציפוי חלקי מתכת בצבע שחור על בסיס אפוקסי תוך שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה. הצבע מיושם בשיטה חשמלית המאפשרת שליטה טובה על העובי. ניתן לקבלו הן כצבע עליון עם עמידות משופרת, והן כשכבת בסיס לצביעה אחרת/נוספת. הצבע מסופק לפי דרישת הלקוחות, כשכבה אחת או כשכבה נוספת על-גבי ציפוי סגסוגת אבץ אלקטרוליטי, לשם שיפור העמידות.

בדיקות איכות גימור: על פי דרישה. בדיקות עובי בשיטות שונות (XRF, חתך מיקרוסקופי, זרמי מערבולת, מגנטי). בדיקות אדהזיה, בדיקות עמידות בתא מלח או בתא לחות, בדיקות קושי, מיקרוקושי, מטלוגרפיה, חוזק למתיחה.

לספקים – אנא ראו דרישות איכות לספקי תכשירים / צבעים לאגף הגימור במיברג

להורדת קטלוג הציפוי, אנא לחצו כאן: כפתור הורדה

ברגי פלדה מצופים אבץ-ניקל כתחליף לברגי נירוסטה: בתעשיית הבנייה בכלל ובתעשיית הבנייה באלומיניום בפרט, נעשה שימוש רב במחברים וברגים המוגדרים בכלליות "מוצרי נירוסטה". שימוש זה נוצר בעיקר עקב תפישה וקיבוע מול חוסר מודעות לפתרונות חדשניים ומודרניים יותר והמתאימים הרבה יותר לסביבה המודרנית.

המניע העיקרי בשימוש "מוצרי נירוסטה" כמחברים בתעשייה זו, הינו החשש מקורוזיה גלוונית הנוצרת בין המחברים השונים לבין מצע ההידוק. עם זאת, בעת הצמדת מחברי נירוסטה למצעי אלומיניום, נוצר הפרש פוטנציאל חשמלי (גלווני) גדול יחסית היכול לגרום לנזק קורוזיבי דווקא למצע האלומיניום.

אחד הפתרונות היעילים בהפחתת הצימוד הגלווני עם מצע אלומיניום הוא שימוש במחברים וברגים העשויים פלדה ומצופים בשכבה של סגסוגת אבץ-ניקל. בניגוד לברגים המצופים בד"כ רק באבץ, לברגים המצופים בסגסוגת אבץ-ניקל עמידות גבוהה מאוד כנגד קורוזיה בעת שימוש בחיבור חלקי אלומיניום, מאשר שימוש במחברים העשויים נירוסטה.

פתרונות מסוג זה, של שימוש בקשיחי פלדה מצופה אבץ-ניקל כתחליף לחלקי נירוסטה, מאומצים בשנים האחרונות יותר ויותר בתעשיות השונות, כגון: בניה, קונסטרוקציה ,רכב, ביטחון, אווירי וכדומה.

הפתרון של ציפוי אבץ-ניקל על מחברי פלדה, ע"פ מיפרט MIVRAG 759 יכול להוות אלטרנטיבה מועדפת ממחברי נירוסטה ע"ג חלקי אלומיניום בפרט ולתחום המתכת בכלל.

ציפוי וחיסום מתכות
מכונת ציפוי וחיסום מתכות
ציפוי וחיסום מתכות

מיברג הינו ספק מוביל בארץ במתן פתרונות לחלקים הדורשים טיפול פני שטח, צביעה וטיפול טרמי. קווי הציפוי של מיברג עומדים בתקנים בין-לאומיים של איכות הסביבה ושל תעשיות הרכב.